Śtrona główna AMWP Komunikaty XV edycja Siatkówka POLITECHNIKA RESZOWSKA NAJLEPSZA W SIATKÓWCE

POLITECHNIKA RESZOWSKA NAJLEPSZA W SIATKÓWCE

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie już miesiąc marzec stoi pod znakiem męskiej siatkówki. W tym roku na obiektach sportowych Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny gościli studenci - siatkarze z całego Podkarpacia. W Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego wzięło udział sześć drużyn: Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Rywalizacja mężczyzn stała na bardzo wysokim poziomie. Reprezentacje poszczególnych uczelni posiadały w swoich składach zawodników występujących na co dzień w ligach państwowych. Należy również dodać, iż drużyny Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego należą do czołówki akademickich drużyn. W klasyfikacji generalnej ubiegłorocznych XXX-tych Akademickich Mistrzostw Polski obie drużyny znalazły się w pierwszej 10-tce, a w typach uczelni Uniwersytet Rzeszowski wywalczył srebro, natomiast Politechnika Rzeszowska medal brązowy. W tym roku, w XV-tej jubileuszowej edycji Mistrzostw Podkarpacia, siatkarze Politechniki Rzeszowskiej powtórzyli ubiegłoroczny sukces, wygrywając turniej. W skład złotej drużyny weszli: Zygmunt Jakub, Kalandyk Jakub, Świst Paweł, Woś Jakub, Rusin Paweł, Noga Łukasz, Pamuła Krzysztof, Pałka Szymon, Kazała Michał, Polek Patryk, Makowiec Michał, Wierzbowicz Patryk, trener drużyny Antoni Domino. W drodze do złota drużyna AZS Politechniki Rzeszowskiej pokonała kolejno drużyny WSPiA 2:0, PWSZ Krosno 2:1,a w finałach WSIiZ 2:0 oraz UR 2:0. Końcowa klasyfikacja Mistrzostw wyglądała następująco:

 

  1. PRz
  2. PWSZ Krosno
  3. UR
  4. WSIiZ
  5. WSPiA
  6. PWST-E J

Najlepszym rozgrywającym Mistrzostw został Kamil Durski z UR, najskuteczniejszym zawodnikiem Rusin Paweł PRz a najwszechstronniejszym zawodnikiem Ciupa Łukasz z PWSZ Krosno.

Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego są jednocześnie eliminacjami do Akademickich Mistrzostw Polski- półfinały AMP odbędą się już 10 kwietnia w Krakowie a finały 1 maja w Olsztynie. Trzymamy kciuki za drużyny z Podkarpacia!

 

Ewa Jahn

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 25 marca 2014 13:19  

Partnerzy
WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE SZKÓŁ WYŻSZYCH WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO EDYCJA 2014/2015
KLASYFIKACJA DYSCYPLIN

PWSZ Krosno

M Uczelnia PKT
1 Uniwersytet Rzeszowski 288
2 Politechnika Rzeszowska 262
3 PWSZ Krosno 208
4 PWST-E Jarosław 186,5
5
WSIiZ Rzeszów 152,5
6 PWSZ Tarnobrzeg 111,5
7 PWSW Przemyśl 90,5
8
ZW PiA Rzeszów WSPiA Prz-Rz 24,5
9
PWSZ Sanok 14,5